Yukarıya

Blog

Esoterik Dünyası

Blog
Neden Fal Bakılır?
© Kzenon/Fotolia

Neden Fal Bakılır?

Fal baktırmak insanların kendilerini gelecek hakkında tatmin etmeleridir. Fala inanan insanlar sayesinde hem bu işi yapan insan sayısı artmış hem de birçok fal çeşidi gündeme gelmiştir.

İnsanların gelecekten haber alma ya da bulunduğu durumu değiştirebilme gibi inançları fal baktırmaya yönlendirir. İnsanlar eğitim, evlilik, sağlık, iş gibi birçok durum için fal baktırır ve bu durumların gerçekleştirdiği fal içeriği sayesinde hayatını bile değiştirebilir. Fal baktırmak bilimsel olarak bakıldığında tamamen imkânsız olduğu ve mantık dışı olduğu ispatlanmıştır. Çünkü bazı tetkikler yapılmadan hastanın durumu tam olarak netleştirilemez. Eğitim konusunda kişi çalışmazsa başarılı olamaz. Bu yüzden fala baktırılarak gelecek hakkında bilgi sahibi olunamaz. İnsanlar doğası gereği bunun gibi birçok duruma anlam yükler ve inanırlar.

Fal Çeşitleri

İnsanların inançlarına göre şekillenen fal değişik yöntemlerle insanların karşısına çıkmaktadırlar. Yıldız falı genellikle kişinin astrolojik bilgileri göre bakılır. El falı kişinin elindeki çizgilere bakılarak hayatında ne olacaklarına karar verilir. Kuş falı kuşların ötüşleri ya da göç yollarına bakılarak anlam çıkarılır. Kâğıt falı iskambil ya da tarot kartlarına bakılarak insanların geçmiş ve geleceği hakkında bilgi verirler. Ateş falı, su falı, zar falı, kum ve toprak falı gibi çeşitleri de vardır. Ayrıca kahvenin telvesinin fincanda bıraktığı izler yorumlanarak fala bakılır. Kahve falı genç yaşlı herkesin fincandaki şekillere bakarak gelecek hakkında bilgi vermesidir. Kahve falındaki her şekil ayrı ayrı yorumlanır. Kahve falında hayvanların görülmesi ya da yolların çıkması farklı farklı yorumlanarak insanların etkilenmesi sağlanır.

Fal İnsanları Nasıl Etkiler?

Fal geçmiş dönemlerinden beri insanların sürekli olarak baktırdığı bir gelenek haline gelmiştir. İnsanlar fala baktırmadan önce dilek tutarlar ve sonra fala baktırırlar. Böyle yaparak kendilerince falın doğruluğunu ispatlarlar. Fal bakarak bazı masum insanların duyguları sömürülür. Fal bakan insanlar bunu artık ticaret haline getirmişlerdir. Gelecek hakkında bilgi vererek ya da geçmişte yaşanmış olayların silineceğine inandırılarak fal baktıran insanların düşüncelerine müdahale edilebilir.

Sizin için bu da ilginç olabilir
Almanca anasayfamız zukunftsblick.ch
Yes, this website also uses cookies. Here you can find out everything about data protection